Bezpieczeństwo uczniów jest dla Państwa placówki priorytetem?
Zależy Państwu na rzetelnej edukacji w ciekawej formie?
Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Projekt „Uwaga! Dobry Pies” powstał z myślą o edukacji najmłodszych uczniów szkół i przedszkoli z terenu Mazowsza. Nasi terapeuci opierając się na doświadczeniach angielskiej organizacji Dogs Trust opracowali program edukacyjny adresowany do dzieci w wieku 5-9 lat. Program podzielony jest na dwa bloki: BEZPIECZEŃSTWO oraz OPIEKA, a każdy z nich zawiera kluczowe informacje związane z postępowaniem z psami.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani udziałem waszej placówki w Programie zachęcamy do kontaktu z koordynatorką Agatą Bagdach: 728-893-812 lub agata.bagdach@gmail.com

Program adresowany jest do szkół podstawowych oraz przedszkoli prowadzących „zerówkę”.

Udział w programie jest bezpłatny!

Kuratorium w trosce o dzieci

Przypominamy, że placówki edukacyjne na terenie Mazowsza zostały zobowiązane do podjęcia profilaktyki pogryzień dzieci przez psy przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Zobacz list otwarty.

Na prośbę dyrektora placówki bądź wychowawcy klasy udostępniamy szczegółowy program zajęć wraz z opisem gier i zabaw wykorzystanych podczas lekcji.

Dogodny termin zajęć do uzgodnienia, po nawiązaniu kontaktu.

Czego można nauczyć się podczas naszych zajęć?

BEZPIECZEŃSTWO:

OPIEKA:

Edycja 2017 jest realizowana dzięki wsparciu Biura Ochrony Środowiska Miasta Stołecznego Warszawy.

archiwum

UWAGA! Konkurs! Zapraszamy wszystkie placówki biorące udział w projekcie w 2011, 2012 lub 2013 roku do zapoznania się z regulaminem.